Jak vysvětlit dětem jádro evangelia

Moje osobní svědectví

Manuela Jungová
Manuela Jungová

Neboť Bůh tak miloval Manuelu, že dal svého jediného Syna, aby, když Manuela v něho věří, nezahynula, ale měla život věčný. (Jan 3,16)

Bylo mi čtrnáct. U nás ve sboru probíhala dětská evangelizace - jeden týden každý den odpolední program s misionářkou pro děti. Program byl pestrý a zajímavý. Do toho patřila i výzva pozvat Pána Ježíše do srdíčka a přijmout ten dar, že ON zemřel místo mne na kříži.
Seděla jsem v lavici a vnímala, že tahle otázka je i pro mě. Chtěla jsem patřit k Bohu, žít s ním a dostat se i do nebe...

Po programu jsem šla dopředu a promluvila si s tetičkou. Spolu jsme ještě jednou všechno probraly a modlily se.
Ve sboru se pak rozšířila zpráva: Manuela se obrátila - juhu! :)

Zpětně však musím říct, že jsem se obrátila už dřív, když mi bylo jedenáct. Jedna tetička se mě tenkrát zeptala: "Manuelo, patříš už k Panu Ježíši"? 
"Ano, jasně," odpověděla jsem.
Ale uvnitř jsem najednou věděla, že to tak není. Evangelium jsem slyšela už od malička, ale ještě jsem Pánu Ježíši neotevřela své srdce. A večer, v posteli, jsem se sama modlila a ten krok udělala. :)
S nikým jsem však tenkrát o svém obrácení nemluvila. A zřejmě jsem si nebyla jistá, jestli jsem to udělala správně - chyběla mi jistota spasení.

Obávám se, nemít jistotu spasení je docela častý problém. Proto jsem kdysi vymyslela pomůcku Sedm SMS pro tebe - dala by se i nazvat Návod k obrácení.
Téma "Dětská víra" je pro mě opravdu srdeční záležitost, a proto jsem ho připravila i jako eKnihu.
Je plná impulsů pro rodiče i pracovníky s dětmi :)

HORKY TIP: Příručka pro pracovníky s dětmi i rodiče

Knížka je plná praktických podnětů a návodů, jak dětem od batolecího věku až k dospívání přiblížit biblické poselství prakticky a názorně - tak, aby to děti i jejich učitele těšilo.

Související informace jsou doplněny řadou příkladů a praktického použití, a navíc jsou ke knize na CD-ROM přiloženy ukázky a pracovní pomůcky k vyzkoušení.

Tato příručka patří k základní výbavě každého křesťanského pracovníka s dětmi.

Pepa napsal: Kniha je úžasná, "zhltl" jsem ji během týdne. Rád se k ní budu vracet - našel jsem tam spoustu inspirace. 

Písničky s evangelizačním poselstvím

HITPARÁDA

Velká zeď

Příběh z džungle z evangelizačním poselstvím

Líbí se vám tahle stránka? - Můžete nám to říct finanční podporou. :)
Naše bankovní spojení: 2301681750/2010 - SPOLEČNĚ DOKÁŽEME VÍCE!